Przejdź do głównej zawartości

Książki, które przeczytałam więcej niż jeden raz

1. Cykl Niezgodna Veronica Roth
2. Gwiazd naszych wina John Green
3. Trylogia czasu Kerstin Gier
4. Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman
5. Noc śmierci Heather Graham
6. Chłopiec w pasiastej piżamie John Boyne
7. Oskar i pani Róża Eric-Emmanuel Schmitt
8. Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Moud Montgomery
9. Mały książę Antoine de Saint-Exupery
10. Wilk Katarzyna Berenika Miszczuk

Komentarze

 1. Seria Niezgodna jest na mojej liście książek, których nie chce przeczytać. Za to Małego Księcia czytałam kilka razy.

  Pozdrawiam
  mariadoeseverything.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie seria Niezgodna jest średnia, ale nie najgorsza, bo w takiej tematyce czytałam kilka gorszych książek.

   Również pozdrawiam

   Usuń
 2. Mi niestety rzadko zdarza się coś czytać kilka razy. Do takich wyjątków należy Wyższa magia, Harry Potter, Tylko się nie zakochaj i Bliżej słońca. :)

  http://zofiawkrainieksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też, aczkolwiek czasami się zdarzy przeczytać jakąś książkę kilkakrotnie, ale raczej wolę poznawać nowe historie ;)

   Usuń
 3. Właśnie czytam Trylogię Czasu! :) a Niezgodną mam w najbliższych planach.

  Pozdrawiam!
  sunreads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Ci się podoba Trylogia Czasu?

   Również pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ja przeczytałam tylko "Oskara i Panią Różę" dwa razy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ''Oskara i Panią Różę'' czytałam chyba z trzy razy i cały czas mi się podoba jak za pierwszym razem ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

[Recenzja książki] ,,Oskar i pani Róża'' Eric-Emmanuel Schmitt

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać sam życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma ze sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji... Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta,znakomitego francuskiego pisarza wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle. Książkę uzupełnia niezwykły prezent osobista przedmowa autora napisana w formie listu specjalnie dla polskich czytelników. Eric-Emmanueal Schmitt zdradza w nie, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.
     Ostatnio w moje łapki wpadła książka o tytule Oskar i pani Róża autorstwa Erica Emmanuela Smichitta wydaną w 2011 roku przez wydawnictwo Znak. Na podstawie książki powstał w 2009 roku film o tym samym tytule.      Bohaterem książki jest dziesięcioletni Oskar, który z powodu…

[Recenzja książki] ,,Carrie'' Stephen King

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiket kpin i docinków. Matka- religijna fanatyczka- za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie jednak się buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy pada tam ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... Dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

     Ostatnio przeczytałam książkę o tytule Carrie jest to pierwsza książka Mistrz Grozy tj. Stephena Kinga. Posiadam wydanie z 2017 roku. Jest to czwarty tom z Kolekcji Mistrza Grozy. Książka została zekranizowana trzy raz: w 1972 roku, 2002 roku i 2013 roku.      Carrie White jest to 16-letnia dziewczyna, ale jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesuje się chłopakami, jest obiektem kpin i docinków. Jej matka jest fanatyczką religijną, za wszelką cenę usiłuje ochronić ją przed grzech…

[Recenzja książki] ,,Chłopiec w pasiastej piżamie'' John Boyne

Wzruszająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktowała ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłaniając ofiary. Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najgorszej, najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny. Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, ze przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi, ale na pewno nie szczęśliwsi, a może jednak...?
    Autorem książki jest John Boyn, jej oryginalny tytuł brzmi The Boy in the Striped Pyjamas,która pierwszy raz została wydana w 2006 roku. Posiadam egzemplarz z 2007 z wydawnictwa Replika.     Książka jest o dwóch dziewięcioletnich chłop…